Először járt miniszter községünkben, ezért mondhatjuk történelmi jellegű látogatásnak is a 2019. június 9-ei, pünkösdvasárnapi eseményt a csíkszentmihályi műemléktemplomban. Dr. Kásler Miklós miniszter, az Emberi Erőforrások Minisztériumának vezetője ünnepi szentmisén vett részt, majd megtekintette a templomot. A minisztert köszöntötte Tankó Szilveszter plébános, Izsák-Székely Lóránt polgármester (aki egy kisebb székelykaput adott ajándékként az Úz-völgyi események apropóján), valamint Bogos Róbert az egyházközség nevében megköszönte a magyar kormány eddigi hathatós támogatását, amelyekkel az egyházi épületek felújítását támogatták. Az ünnepi szentmisére elhozták Szent László-ereklyéjét is, immár másodszor tisztelhettük a szentmihályi templomban. Szép pünkösdöt ünnepeltek a helyiek, vendégek és testvértelepülési küldöttségek.












